שאלות נפוצות

מחפשים/ות תשובות? ריכזנו כאן את השאלות הנפוצות לתחום האקדמיה כדי להקל על מציאתן!

 

איפה אני יכול/ה להשיג חומר לימודי המתאים לקורס?

הצטרפת כבר לקבוצה בפייסבוק של החוג\ פקולטה\ קורס שלך? הקבוצות בפייסבוק מאפשרות לך להכיר חברים חדשים שחולקים את הכיף וההנאה של החוג, הם אלה שלא יבהו בך בתדהמה שתשאל שאלה "פשוטה" הקשורה ללימודים. בקבוצות ניתנים הקישורים למערכות שיתוף הקבצים והמלצות רלוונטיות.

 

היכן ניתן להשיג שיעורי עזר לסטודנטים?

אף כי האגודה מעמידה אפשרויות שונות לקבלת חונכות וסיוע אקדמי, מומלץ בראש ובראשונה, לגשת למרצה/ מתרגל/ת הקורס בשעות הקבלה ולנסות לפתור את הקושי בעזרתם. 

במידה ואתם עדיין מתקשים ישנם מספר אפשרויות לקבלת עזרה  אקדמית :

פרויקט חונכות סוף סמסטר- קבוצות למידה של 3 סטודנטים בתשלום סמלי של 100 ₪ ל-10 שעות הוראה. לפרטים נוספים:acad3@student.co.il

פרויקט לומדים ביחד- חניכה אחד על אחד של מטעם אגודת הסטודנטים בסבסוד מלא לסטודנטים מתקשים.  לפרטים נוספים: acad3@student.co.il  

מאגר המורים הפרטיים של אגודת הסטודנטים. לפרטים נוספים 

אקסטרא- מרכז הקורסים של אגודת הסטודנטים המספקת קורסי עזר ומרתונים במחירים זולים,  לפרטים נוספים

 גם לדקאנט תכניות תמיכה באוכלוסיות שונות  של סטודנטים, כדאי לבדוק על כך באתר הדקאנט

 

מה צריך להופיע בסילבוס?

הסילבוס הינו חוזה כתוב בין המרצה לסטודנטים.  ככזה, על הסילבוס לכלול את פרטי הקורס ודרישותיו, קריאת חובה ורשות במסגרת הקורס וכן פרטי המרצה ודרכים ליצירת קשר. בנוסף, על הסילבוס לכלול את הרכב הציון הסופי בקורס (מבחן מסכם, עבודות אמצע, בחנים וכיו"ב).

אתם חייבים לקבל את הסילבוס במהלך השבועיים הראשונים של הסמסטר, כאשר לאחר שבוע השינויים כל שינוי חייב להיעשות באישור ובהסכמה של הסטודנטים. במידה ולא קיבלתם עדיין את הסילבוס העדכני לשנת הלימודים, פנו למחלקה האקדמית באגודה acad@student.co.il | 03-6407648. 

 

הגשתי עבודה או בחינה. תוך כמה זמן אקבל ציון?

הזמנים משתנים לפי סוג הבחינה:

התקנון קובע כי המרצה חייב/ת להחזיר מבחנים (ובכללם מבחני בית) תוך שבועיים, ועבודות תוך 3 שבועות ממועד הגשתן.

מבחן אמריקאי צריך להיות מוחזר תוך 7 ימי עבודה. (במדעי החיים עד 10 ימים)

סמינריונים ופרו"סים צריכים להיות מוחזרים תוך 3 חודשים.

שימו לב : על המרצה להחזיר את המבחן מספיק זמן לפני מועד ב' כך שתוכלו לערער, לקבל תשובה לערעור ולהחליט אם אתם ניגשים למועד ב'. ערעור ניתן להגיש עד 5 ימים לאחר קבלת הציונים. 

מכאן שלא מספיק שיחזירו לכם את הציונים, אתם צריכים לראות את הטופס (בצורה מבוקרת או בבית) ולהיות מסוגלים ללמוד מהטעויות שביצעתם לקראת המבחן הבא.  

 

האם מרצה מחויב לפרסם שאלות לדוגמא לפני מבחן?

התקנון מחייב את המרצה לפרסם מגוון שאלות המשקפות את רוח הבחינה. שימו לב, המרצה לא חייב לפרסם בחינה מלאה אבל צריך להציג מספר שאלות המייצגות את הבחינה בצורה שתאפשר לכם להתכונן אליה. 

חשוב לשים לב לנקודות הבאות:

א. שהמרצה לא מפרסם בחינות לדוגמא לא רלוונטיות משנים עברו.

ב. חשוב שתדעו מראש כיצד בנויה הבחינה (כמה נקודות שווה כל חלק/שאלה בבחינה).

 ג. כל  ההסבר הנ"ל חייב להתקבל עד לסוף השיעור האחרון בסמסטר. במידה והמרצה לא מפרסם בחינה לדוגמא ולא תעדכנו את המחלקה האקדמית בזמן, לא נוכל לעזור.

 

האם מועד א' של בחינה צריך להיות זהה למועד ב' ?

מועדי א' וב' צריכים להיערך באותה המתכונת ולהיות דומים ככל האפשר.

במידה ובמועד ב' למשל היו מספר שאלות הבחינות שונה מאשר אלו במועד א', עדכנו בהקדם את המחלקה האקדמית באגודה ואת נציגי החוג באגודה.

 

האם מגיע לי מועד מיוחד?

מועדים מיוחדים ניתנים באופן פרטני ובד"כ לאחר דיון בוועדת הוראה. 

במקרים מסוימים כמו מילואים, הריון או מוות של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, קיימת זכאות אוטומטית. במקרים אחרים יש להגיש בקשה מיוחדת, כשהתנאי המקדים הוא שהסטודנט יהיה נוכח לפחות באחד מהמועדים- א' או ב'.  

 

מתי ואיך פונים לוועדת הוראה?

ועדת ההוראה דנה בבקשות חריגות או פרטניות של סטודנטים, ביניהם גם מועדים מיוחדים. 

בקשות יש להגיש דרך מזכירות החוג או בטופס פניה מיוחד לוועדה עצמה. טופס פנייה לוועדת הוראה נמצא לרוב באתר הפקולטה שלכם (פשוט בשורת החיפוש של האתר- חפשו 'טפסים'). 

 

אילו זכויות מגיעות לחיילי מילואים?

חיילים שהחסירו ימי לימודים עקב מילואים זכאים ל: מועד ג', הגשה מאוחרת של עבודות, צילומים, מודם סלולרי (נט-סטיק) ועוד.

לפרטים מלאים על זכויות חיילי מילואים .

 

אילו זכויות מגיעות לסטודנטיות בהריון?

בפני סטודנטיות בהריון עומדות הקלות וזכויות כגון: הקפאת לימודים רטרואקטיבית, הגשת מטלות ותרגילים באיחור ומועדים מיוחדים זאת תחת ההגדרה של 'סטודנטית זכאית'. אגודת הסטודנטים פעולת כעת בנושא זה מול המועצה להשכלה גבוהה.

לפירוט הזכויות המלאות

 

היכן ניתן להוציא כרטיס סטודנט?

כל הפרטים על כרטיס הסטודנט נמצאים כאן 

 

שכר לימוד

במקרים של שאלות או בעיות עם שכר הלימוד, ניתן לפנות למדור שכר לימוד בטלפון 03-6405550 ,במייל im@tau.ac.il , בקבלת קהל  ימים א', ב', ד', ה' 09:00-12:00, יום ג' 08:00-16:00 רחוב קלצ'קין 25 (מחוץ לאוניברסיטה, מול שער 1). 

ד"א, יש להם עכשיו גם עמוד פייסבוק חדש! 

אנחנו ממליצים מאוד לפנות פרונטלית למדור שכ"ל בשעות הקבלה, ככה יתקבל מענה מידי לשאלותיכם ולשאלות המשך.

 

שינויים במערכת

בשבוע או שבועיים הראשונים לסמסטר, משתנה בין פקולטות, ישנה גמישות ברישום וביטול קורסים. מומלץ לבקר בשיעור הראשון של כל קורס כדי להיות בטוחים בבחירה הנכונה.

בסיום תקופת השינויים לא יהיה ניתן להוסיף או לבטל קורסים ללא תשלום ומאזן שכ"ל מתעדכן סופית.

 

מה מקנה לי החברות באגודת הסטודנטים?

כל סטודנט יכול להיות חבר באגודת הסטודנטים ללא עלות כספית. על מנת להצטרף לאגודה, יש לקבל  "מדבקת תיקוף” שתודבק על גבי כרטיס הסטודנט שברשותכם. את המדבקה ניתן לקבל במרכז השירות של האגודה בבניין מיטשל, או במעמד קבלת המתנות באירוע פתיחת שנת הלימודים.

בטופס שכר הלימוד ישנו סעיף של תשלום דמי רווחה. התשלום נגבה באמצעות שכר הלימוד אך אין חובה לשלמו, ובמידה ולא מעוניינים בתשלום זה, יש לסמן זאת בטופס שכר הלימוד. עם זאת, החשיבות העיקרית בתשלום זה הינה ביטוח תאונות אישיות לסטודנט - אי תשלום דמי הרווחה משמעו כי הסטודנט אינו מבוטח. בנוסף, חלק מדמי הרווחה מועבר לאגודת הסטודנטים על מנת לממן את ההטבות והמלגות השונות שמוענקות לסטודנטים. במידה וסטודנט לא שילם את דמי הרווחה, ישנם שירותים והטבות שלא יוכל לקבל.

לפרטים נוספים על חברות באגודת הסטודנטים ותשלום דמי רווחה לחצו כאן