סטודנטים למען אזרחים ותיקים

סטודנטים למען אזרחים ותיקים״ היא תכנית המופעלת בפריסה ארצית על ידי התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית והמשרד לשיוויון חברתי. בעבור כ-5 שעות שבועיות וסה"כ  130 שעות פעילות שנתית תוענק מלגה על סך 5,600 ש"ח - זאת למעט פרויקט "כאן גרים" - פרויקט מגורים חברתי חדשני בו תנאי המלגה אחרים.

 

כלל המלגות סגורות לשנת תשפ"ב

להלן המלגות שנפתחו להרשמה:

כאן גרים:

פרויקט מגורים חברתי חדשני במסגרתו סטודנטים מתגוררים עם אזרחים ותיקים ובכך הפרויקט נותן מענה לשתי בעיות מרכזיות: מצד אחד מפיג את הבדידות בקרב האזרחים הותיקים ומצד שני מסייע לסטודנטים למצוא דיור בר השגה בזמן הלימודים שלהם. 

לפרטים נוספים לחצו כאן.

 

פרויקט העשרה:

מטרת התכנית הינה העמקת הקשר בין צעירים לאזרחים ותיקים מתוך רצון לחזק את מעמדם של האזרחים הוותיקים בחברה הישראלית. במסגרת התוכנית יוצרים המלגאים מערך חונכות לאזרחים ותיקים בדרך של מתן הרצאות ופעילויות פרי יצירתם של הסטודנטים: צילום, כתיבה, שירה ועוד.

לפרטים נוספים לחצו כאן.

 

פרויקט מפתח soul :

תכנית המבוססת על מפגשים בהם סטודנטים מנחים קבוצות של אזרחים ותיקים סביב האזנה משותפת למוזיקה וכתיבת שירה ככלים המאפשרים יצירת קשר, העלאת זיכרונות וחיזוק תחושת השייכות. בכל שבוע, אחד המשתתפים מספר על חייו באמצעות שירים וזיכרונות אותם חולוק עם שאר חברי הקבוצה.  

לפרטים נוספים לחצו כאן.  

 

פרויקט תיאטרון קהילתי:

מסגרת הפרויקט תוקם קבוצת תאטרון קהילתי, המשלבת בין סטודנטים מתחום אומנויות הבמה לבין אזרחים וותיקים. במסגרתה, מעלים המשתתפים חומרים אישיים הנוגעים לעולמם, מתנסים בתאטרון ובדינמיקה קבוצתית ולבסוף מעבדים את החומרים לכדי הצגה המועלית בפני הקהילה המקומית.

לפרטים נוספים לחצו כאן.