מעורבות חברתית

נגישות בקמפוס

האגודה והאוניברסיטה רואות לנכון לסייע לסטודנטים לקויות למידה ומוגבלויות פיזיות ונפשיות באמצעות מתן התאמות וסיוע במספר תחומים.

התאמות אלו ניתנות בכדי לאפשר הזדמנות שווה לכולם ולאפשר למידה איכותית גם למי שסובלים מלקות או מוגבלות שעלולים להקשות עליהם.

מתן ההתאמות מחולק לפי הצורך של הסטודנט/ית:

לקות למידה

בכדי לקבל התאמות בגין לקות למידה, יש צורך באבחון המוכר על ידי האוניברסיטה.

קיימים שני סוגים של אבחונים: אבחון פנימי (התקף רק באוניברסיטת תל אביב) ואבחון מת"ל (התקף בכלל האוניברסיטאות, ואפשר לעשותו מחוץ לאוניברסיטה).

במידה ויש לך אבחון מת"ל בתוקף, עלייך להעביר אותו ל למדור אבחון ותמיכה בסטודנטים עם לקויות למידה בדקאנט הסטודנטים. במידה ואת/ה מעוניינ/ת לעשות אבחון (מת"ל או אבחון פנימי), עלייך לפנות למדור בבקשה לאבחון.

יש לפנות למדור מוקדם ככל האפשר, כדי להסדיר את ההתאמות אליהם אתם זקוקים טרם תקופת הבחינות הראשונה שלכם באוניברסיטה. חשוב לציין שבהתאם לתוצאות האבחון, ישנה זכאות לקבלת התאמות לימודיות בבחינות ולסיוע מהמרכז ללקויות למידה באוניברסיטה "בצוותא".

ליצירת קשר עם מדור ייעוץ לימודי בדקאנט הסטודנטים  - 03-6404192,  yeutz@tauex.tau.ac.il

 

קשיים נפשיים

בדקאנט הסטודנטים ישנו המדור לשירות הפסיכולוגי, שמספק מגוון רחב של טיפולים המסוגלים להעניק תמיכה וסיוע. הטיפול והסיוע מסובסדים למחירים מותאמים לקהל הסטודנטים.

במקביל לתמיכה הפתוחה לקהל הסטודנטים הרחב, המדור מפעיל חונכות לסטודנטים עם מגבלה נפשית הזכאים לסל שיקום של בריאות הנפש מטעם משרד הבריאות. מידע נוסף על התוכנית אפשר למצוא כאן.

ליצירת קשר: 03-6408505, Psycho@post.tau.ac.il, Clinic@Post.tau.ac.il, בניין מיטשל קומה 2 חדר 216.

 

מגבלות פיזיות

סטודנטים עם מוגבלות חושית או פיזית זכאים למגוון סוגים של סיוע ותמיכה בדרכם האקדמית. הסיוע כולל ליווי ותמיכה בפן הרגשי, האישי והחברתי, תמיכה אקדמית באמצעות חונכים, סיוע במיצוי זכויות מול גופים מוסדיים וכדומה. למידע על הסיוע שניתן אפשר לקרוא כאן.

לצרכי נגישות פיזית בקמפוס ובאתרי האינטרנט האוניברסיטאיים – יש לפנות לענת קורן-דרור, רכזת נגישות.

פרטי יצירת קשר: 03-6407289, Kanat@tauex.tau.ac.il, יחידת הבטיחות, בניין האקדמיה למוזיקה (ניתן לבקש להיפגש בחדר סגור).

למענה בנושא מוגבלות חושית ומוגבלות פיזית – יש לפנות לאילנה קאופמן, עו"ס בדקאנט הסטודנטים.

פרטי יצירת קשר:  03-6409691, 03-6406888, ilanak@tauex.tau.ac.il, בניין מיטשל קומה 2 חדר 225.

למענה בנושא מחלות המגבילות תפקוד\פציעה נקודתית – יש לפנות למזכירות הפקולטה בה לומד\ת הסטודנט\ית, פרטי הקשר מופיעים באתר הפקולטה.

במידת הצורך, ניתן לקבל ייעוץ מדקאנט הסטודנטים לקראת הפנייה לפקולטה. במקרים אלו ניתן לפנות לגב' אילנה קאופמן, עו"ס בדקאנט הסטודנטים: ilanak@tauex.tau.ac.il.

לערעורים בנושא החלטות רופא – יש לפנות לענת קורן-דרור, רכזת נגישות - 03-6407289, Kanat@tauex.tau.ac.il.

 

 

 

אין פריטים להצגה