הכינו גופכם לקיץ!

הקיץ נמצא כבר ממש מעבר לפינה, וכתלאביבים אנחנו רק חולמים על היום בו סוף סוף נרד אל חוף הים. בין אם אתם חובבי חוף גורדון-פרישמן, מעדיפים את גאולה או שאתם מאלה שמדרימים עד החוף הדרומי, לכולנו עניין משותף – כולנו רוצים להראות טוב בחוף.

החורף השנה היה לא פשוט, ובחוצפתו נמשך לו עד לתחילת חודש אפריל. מסיבות אבולוציוניות כאלה ואחרות התקופה הזו גורמת לנו לאכול לא מעט, להתעצל לצאת להתאמן ולקבל שינוי פיזי בצורת עודפי שומן.

אבל - יש חדשות טובות - שום דבר לא מאוחר! הכיף בשמש שמפציעה מדי בוקר הוא שהיא מספקת לנו אנרגיות לרצות בשינוי!

אז איך מתחילים?

נתחיל בתזונה שלנו. הסוד הוא להבין שכבני אדם החיים בעולם המערבי של המאה ה-21, כנראה שלא נמות מתת תזונה מהר כל כך. לכן, מותר לכם לא לסיים את האוכל ששמתם לעצמכם בצלחת (אל תספרו לאימא..). בנוסף, במהלך הארוחה השתדלו לאכול לאט, עשו הפסקות בין ביס לביס, הצטיידו בכוס מים אותה תשתו במהלך הארוחה וקחו את הזמן. תהנו לא רק מעצם הארוחה, אלא מכל הפסטיבל- ההכנה שלו, עריכת השולחן, העיצוב על הצלחת וכמובן הביס הזה שחיכיתם לו. 

תאכלו מה שבא לכם. אבל במידה. אני האחרונה שתגיד לכם לוותר על לחם / שוקולד / אלכוהול, מהעובדה הפשוטה שזה כיף! (למען האמת, זה לא רק כיף, כי חשוב שנקשיב לגוף שלנו כאשר הוא מבקש איזה בוסט של מתוק או איזו לחמנייה טובה שתמלא את הבטן..) ועם זאת, השתדלו להימנע מכמויות אסטרונומיות של בליסה (איך הייתה אומרת הסבתא המרוקאית שלי? לא צריך יותר מאחד, הכל אותו טעם).  

אחרי שנרגענו עם האוכל, נעבור לחלק הכייפי באמת – ספורט! בכל צורה שהיא, אם בחוגים, בחדר כושר, באימונים ביתיים ואם בצורת 'רגע לפני המקלחת אני דופקת 20 כפיפות בטן'. הכל עובד.

מה עובד יותר? תהיו יצירתיים! מה זה יצירתיים אתם שואלים? נסו לשנות גישה ולהכניס את הכושר בכל דרך אפשרי בחייכם. מעלית או מדרגות? התשובה פשוטה. מגיעים להרצאה חופרת של שעתיים? מזרימים את החבר'ה ל-10 סקווטים עד שהמרצה מגיע. רווקים ורווקות חובבי דייטים לא שיגרתיים? הזמינו לסשן פריזבי / מטקות / קיר טיפוס / טיול אופניים ברחבי העיר, וכך לא רק הרווחתם את הבירה שתשתו, גם יצרתם עניין ואני מבטיחה שיהיה דייט נוסף.

לסיכום אומר, הכי חשוב שתהנו מהתהליך, כי קיץ זה כיף!!! וחשוב אפילו יותר מזה- תהיו בריאים!

 

מאחלת לכן ולכם קיץ מטריף, 

תמנע בן, 

מנהלת יחידת הספורט באגודת הסטודנטים והסטודנטיות של אוניברסיטת תל אביב.

 

 

לשאלות נוספות וטיפים, מוזמנים לפנות אלינו בדף הפייסבוק שלנו!